Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Sherlock

13:50 Keira Daisy 4 Comments Category :
Diziyi yapanlar ne güzel yapmışlar öyle. Bir sezon en fazla 3 bölümden oluşuyor, bir yıl bekliyoruz yeni sezon gelsin diye. Ne iyi değil mi ? ̀_́)
Tamam bölümler 80 küsur dakika olabilir ama yetiyor mu? Yetmiyor. Türk dizileri gibi olsa keşke bir sezon 80 - 90 bölüm  (╥╥) 
Dizide modern zamanda işlenen konu, Sherlock Holmes hikayelerinden uyarlanma. Yani kafadan uydurma yerine orjinal hikayeleri modernleştirerek çekmişler. Modernleştirme konusunda ya batıracak ya da çok güzel bir şaheser sunacaklardı bize ki çok iyi yapmışlar diyebileceğim bir sonuç çıktı ortaya. Haliyle Sherlock İngiliz olduğu için nefis bir İngiliz aksanı -işin komiği İngiliz aksanı olduğu için eleştirilmiş dizi- olan  Benedict Cumberbatch, Sherlock rolünü oynuyor.Yakışmış mı? Hem de çok. Normal Sherlock'a göre daha genç ve çok yakışıklı olabilir ama katlanacağız artık... ♥(ˆ⌣ˆԅ)Sherlock: I said can you pass me a pen?!
John: What? When?
Sherlock: About an hour ago
John: didn't notice i'd gone out then...


Sherlock'un açılış müziği de çok hoşuma gidiyor. Başka bir melodi uymaz diye düşünüyorum.


 Watson'la olan çekişmeleri ve bromanceleri beni benden alıyor zaten.
3. sezonunda olan Sherlock 2 bölümünü yayınlamış durumda ve bir bölüm sonra yine sezonu kapatıyor. Filmleri ve diğer Sherlock temalı olan Elementary'i izlemiş olan ben en çok bunu öneriyorum. Tabii filmleri ayrı bir güzel ama birinci sırada kesinlikle Sherlock yer alıyor.
Not: Ben bu yazıyı yayınlayana kadar 3. bölümde geldi ve bildiğin 2 günde gıdım gıdım izleyerek bitirdim.Son 15 dakikasını başka güne bırakmıştım  dayanamadım izledim... Bu yüzden dalgada geçtiler benimle.  ⁀⊙﹏☉⁀

Ben psikopat değilim. Yüksek işlevli bir sosyopatım. Araştırmanı yap! (tamam psikopatla manyak ayrı bir şey olabilir ama ben o an bunu görmüyordum bile. )


Bu arada John ve Sherlock'un sitelerini de bulmuş bulunmaktayım hani şu dizide sürekli bahsettikleri. İsimlere tıklamanız yeterli. Ne yazık ki Sherlock artık siteye yazı yazar mıymış belli değil :D Daha çok John'un yazılarıyla ilgilenildiği  için kıskanmış biraz  :

Not sure I can be bothered with this anymore. You all seem to be far more interested in John's blog. Not one of you have read my analysis of tobacco ash so I've taken it down.

Spoilerlı bir bölümde ekleyeyim dedim ama benimki yazı yerine resimli bir spoiler olacak ve genellikle 3. sezon :Gözüme en seksi ahanda bu sahnede geldi.


Çok da güzel dans ediyor.
Oh Sherlock, biliyorsun,  ikimizde onun ilki değildik. 


Sanırım uzun zamandır en çok güldüğüm şey buydu.

  Sarhoş vs ayık Sherlock. Her şekilde bir tanesin.Hadi ama John hepimiz onun için tıraş olduğunu biliyoruz. Kandırma bizi.


                       
  shtttt

Look Sherlock, this is the biggest and most important day of my life.

Well…
No, it is!


               


Finaldeki halim ahanda buydu işte... Ve şimdi bir sene daha bekle dur...
Evet bitirdim. Keşke daha fazla resim ekleseydim.


Eğer daha fazla Sherlock resmi istiyorsanız buraya buyurun.
RELATED POSTS

4 yorum

 1. Merhabalar,size ulaşmak istiyorum rica etsem bana mail atar mısınız bu yorumu gördüğünüzde ? ( petreous@hotmail.com) Şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzsüzlüğe bak bendeki cevap bile vermemişim :D

   Sil
 2. sherlock'u daha yeni keşfettim. 2 günde 3 sezonda bitti. (övünülecek bir şey değil. sonuçta ne yazık ki 9 bölüm. :( ) bende onu hakkında yazmak için resim ararken yazına rastladım. :)) ve gerek resimler gerekse gifler muhteşemdi!! :)) ya zaten sherlock hakkında olduğu için muhteşem de, iyi bir araya getirmişsin. :) ve bir kaç resmi müsadenle alıyorum.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle tabii ki alabilirsin :)
   Sherlock gerçekten muhteşem bir dizi. Bazen keşke bittikten sonra izleseydim diye düşünüyorum.
   Bir yerde okuduğuma göre 2016 yılında gelecekmiş dizinin yeni sezonu (kesin değildi umarım değildir)

   Sil